niedojechacnigdy.pl

Nie dojechać nigdy

Piotr Strzeżysz - charakterystyka postaci


piotr strzezysz

Piotr Strzeżysz jest głównym bohaterem filmu 'Nie dojechać nigdy'. Film ten ukazał się w HBO Max oraz na Netflixie. Postać Piotra Strzeżysza dla wielu osób może stanowić inspirację oraz pole do refleksji nad sensem życia.

Piotr Strzeżysz - historia życia

Piotr Strzeżysz to urodzony w 1973r. w Garwolinie polski podróżnik, pisarz oraz fotograf. Przede wszystkim, Strzeżysz jest współczesnym nomadem, który od przeszło 20 lat podróżuje po świecie na rowerze. W 2014r. Strzeżysz został doceniony przyznaniem mu Nagrody Kolosa w kategorii Podróże, w rok później uzyskał Nagrodę im. Bursztynowego Motyla im. Arkadego Fiedlera.

Piotr Strzeżysz opublikował następujące książki, 'Campa w sakwach', 'Makaron w sakwach' oraz o najważniejszą dla jego twórczości książkę 'Powidoki' za którą to właśnie został uhonorowany Nagrodą Bursztynowego Motyla jak też Nagrodą Magellana, następnie zaś 'Sen powrotu' i 'Zaistnienie'. W 'Powidokach' Strzeżysz opisuje swoje podróże, które odbył po Ameryce, Azji, Wlk. Brytanii oraz Islandii. Sekretem sukcesu tej książki jest połączenie pięknej polszczyzny z wiarą pisarza w to, że jest właśnie w tych miejscach w których powinien się znaleźć. Piotr Strzeżysz wprowadza czytelnika w swój własny świat, opisuje swoje proste życie w podróży oraz naucza jak w pełni delektować się każdym aspektem podróżowania.

Piotr Strzeżysz - interpretacja filmu

W marcu 2017r. w trakcie festiwalu Kolosy został pokazany film 'Nie dojechać nigdy'. Reżyserem filmu był Bartosz Lisek którego zadanie było dwojakiej natury, gdyż po pierwsze chodziło o zachowanie sensu dzieła nawet po długim czasie, zaś po drugie by zainteresować fanów Piotra Strzeżysza. Reżyser filmu dokonał niełatwej sztuki oddania poczucia autentyczności, gdzie z jednej strony widz prywatną przestrzeń domu rodzinnego podróżnika, po drugie zaś widzi bohatera przebywającego w podróży. Telewidzowi którzy obejrzeli już niniejszy dokument zauważali, że film jest trudny, rodzi w umyśle trudne pytania, zmusza do refleksji. 

niedojechacnigdy.pl

Nie dojechać nigdy

Bohaterem filmu Nie dojechać nigdy jest Piotr Strzeżysz - najsłynniejszy polski rowerowy nomada.

[email protected]

Ciekawostki · Kontakt · O Filmie · Zwiastun ·